Zapraszamy do dyskusji nad kształtem sensownej pracy ucznia. Chcemy aby wzięli w niej udział wszyscy zainteresowani aktorzy: nauczyciele, rodzice i uczniowie.

Nasza rozmowa odbywa się na Facebooku. Prawie codziennie zadajemy tam pytania, przeglądamy materiały prasowe z Polski i z zagranicy. Czyta nas już kilka tysięcy osób.

 

 

 

 

 

 

—————- poniżej treści z naszej strony ——————

6 days ago

Zadaję z sensem

Tutaj Marcin Zaród

Kochani! W całej Polsce odbywają się Światełka z Wykrzyknikiem dla Nauczycieli!
Dzisiaj także w moim rodzinnym mieście, w Tarnowie, ale i w wielu kolejnych.
Wierzę, że to co się teraz dzieje w naszym kraju to zaczyn prawdziwych zmian w edukacji i w szkole. Także tych, o których piszemy w akcji Zadaję z Sensem.
Wykorzystajmy tę okazję!
W Tarnowie chcemy dać dojść do głosu uczniom, którzy na własnej skórze doświadczyli zmian wprowadzonych w ostatnich 3 latach w szkole.
Czy moglibyście przypomnieć poniżej w komentarzach listy przeciążonych przeładowaną podstawą i zadaniami domowymi uczniów?
Wiem, że były one publikowane na profilu wcześniejszego Rzecznika Praw Dziecka, który wsparł naszą akcję, ale teraz bardzo potrzebujemy ich w jednym miejscu. Pomożecie?
...

View on Facebook

1 month ago

Zadaję z sensem

Co wy na taki filmik?

Szkoła to nie eksperyment
Zniechęcenie. #szkolatonieeksperyment
...

View on Facebook

1 month ago

Zadaję z sensem

Wielokrotnie w naszych dyskusjach pojawiała się kwestia przeładowanej i przestarzałej podstawy programowej. Czy ta przeróbka amerykańskiej infografiki do Was przemawia? (oryginalna kończyła się "lepszymi wynikami z testów")Ta grafika została zainspirowana grafiką z USA, która kończyła się "Lepszymi wynikami testów"... Spróbowaliśmy przygotować swoją, polską, z nieco innym zakończeniem. Co Wy na to?

Jeśli się zgadzacie, to zapraszamy do szerowania.
...

View on Facebook

2 months ago

Zadaję z sensem

Warto rozmawiać, dzielić się pomysłami na #ZadaniaDomowezSensem. Redzki Maraton Edukacyjny - darmowa konferencja dla nauczycieli i wystąpienie przedstawiające podstawowe idee naszych działań. Dziękujemy za zaproszenie.
www.zadajezsensem.pl
Dzielimy się tutaj padlet.com/Superbelfrzy/mp0idl0blx5o
...

View on Facebook